Akcesoria do znakowarek laserowych

W swojej ofercie posiadamy także akcesoria do znakowarek laserowych takie jak wyciągi oparów, okienka inspekcyjne i okulary ochronne, statywy z manualną regulacją osi Z a także kabiny bezpieczeństwa klasy 1.


BOFA – systemy filtrujące

BOFA International Ltd jest brytyjskim producentem urządzeń filtrujących dedykowanych do pracy ze znakowarkami laserowymi. Wyciągi oparów są niezależnymi urządzeniami, które mogą skutecznie filtrować pył i gazy generowane w trakcie znakowania na różnych materiałach. Dzięki potrójnemu systemowi filtracji za pomocą filtra wstępnego, HEPA i węgla aktywnego uzyskujemy czyste powietrze i bezpieczne warunki pracy dla operatora. Oferta modeli jest bardzo szeroka od urządzeń o małym gabarycie i średniej wydajności po duże wyciągi oparów gwarantujące długie okresy pracy bez konieczności wymiany filtrów. W ofercie są także końcówki dedykowane do różnych aplikacji i węże o różnych długościach.

Systemy filtrujące BOFA

Końcówki specjalne:


Akcesoria ochronne

W swojej ofercie posiadamy okienka inspekcyjne i okulary ochronne do laserów CO2/IR/Green/UV. Okienka wykonane są z akrylu tłumiącego daną długość fali lasera więc mogą być poddawane obróbce mechanicznej jak cięcie i wiercenie. W wypadku niektórych aplikacji z laserami oraz w trakcie prac konserwatorskich niezbędne jest użycie środków ochrony osobistej jak okulary ochronne i odzież ochronna. Okulary podobnie jak szyby ochronne mają za zadanie tłumić promieniowanie o danej długości fali charakterystyczne dla danego lasera. Sprzęt ochrony osobistej i szyby inspekcyjne muszą posiadać znak CE i spełniać warunki normy PN-EN 207/ PN-EN 208 co gwarantuje ich skuteczność.

Szybki inspekcyjne do laserów IR (1064nm)
Okulary ochronne do lasera IR (1064nm)

Statyw regulacji osi Z

W swojej ofercie posiadamy również statywy do manualnej regulacji ostrości głowicy skanującej. Statyw jest wyposażony w śrubę z łożyskami liniowymi więc regulacja jest precyzyjna i zapewnia utrzymanie na stałej wysokości nawet ciężkich głowic. Dwie standardowe wysokości statywów to 500mm i 800mm do laserów wyposażonych w obiektywy o długiej ogniskowej. W komplecie jest podstawa aluminiowa o wymiarach 350x550mm z otworami do pozycjonowania detalu. Dzięki zintegrowanemu sterownikowi silnika krokowego osi Z w laserach Datalogic możemy w prosty sposób zautomatyzować regulację w osi Z dodając zamiast korbki silnik krokowy. Kolejną dodatkową opcją jest laserowy czujnik mikrometryczny do tzw. Auto-focusa – czujnik jest zainstalowany przy głowicy i może automatycznie mierzyć i wysterowywać silnik krokowy osi Z na odpowiednią wysokość.


Czujnik mikrometryczny przy głowicy AREX400


Kabiny bezpieczeństwa

Zdecydowana większość znakowarek wykorzystuje lasery klasy 4 mogące stanowić potencjalne ryzyko utraty zdrowia dla operatora. Dlatego głowica skanująca powinna być zabudowana tak aby promieniowanie emitowane bezpośrednio oraz odbite nie wydostawało się poza osłony. Do tego celu stosuje się różnego rodzaju kabiny z drzwiczkami i krańcówką bezpieczeństwa – w wypadku prostych stanowisk typu job-shop z załadunkiem manualnym. Lub też zaawansowane kabiny ze zautomatyzowanym załadunkiem np. przez robota lub stół obrotowy umożliwiający permanentne odizolowanie strefy znakowania.

Kabina z otwieranymi na boki drzwiami – do znakowania dużych gabarytów

W swojej ofercie posiadamy gotowe kabiny klasy 1 wykonaną w zgodzie z normą 60825-4 (Bezpieczeństwo urządzeń laserowych) a także we współpracy z doświadczonymi integratorami możemy zbudować kabiny „szyte na miarę” specjalne do Państwa aplikacji.

Kabina z automatycznym załadunkiem stołem obrotowym