PowerScan PM9501-DPM

Linie produkcyjne w zakładach przemysłowych wymagają szybkich i niezawodnych rozwiązań przy zarządzaniu półproduktami (prefabrykatami) i śledzeniu ich przepływu, aby zwiększyć wydajność przy jednoczesnej redukcji kosztów. Czytnik bezprzewodowy PowerScan PM9501-DPM area imager od Datalogic to sprawdzona generacja czytnika 1D/2D area typu area imager z możliwością skanowania również kodów DPM (ang. direct part marking). Ten wysokiej klasy skaner przeznaczony jest zarówno do kodów DPM wypalanych laserowo, grawerowanych lub wykonywanych techniką mikroudaru. Kody tworzone w wyżej wymieniony sposób często nie posiadają dużego kontrastu, mogą być wykonane na obłych powierzchniach  i/lub na bardzo małej powierzchni. PD9531-DPM radzi sobie znakomicie z tak trudnymi oznaczeniami.

PM9501-DPM komunikuje się z bazą radiową za pomocą częstotliwości 433MHz za zatem bardzo bezpiecznej (odpornej na zakłócenia) w środowisku przemysłowym. Seria PM9501-DPM występuje w dwóch dostępnych konfiguracjach: bez wyświetlacza na obudowie skanera oraz z wyświetlaczem i czterema funkcyjnymi przyciskami. Wersje bezprzewodowe zapewniają unikalną funkcjonalność – komunikacja dwustronna z hostem/sterownikiem/komputerem. Co jest dość unikalne na rynku skanerów kodów kreskowych.

Jedna baza komunikacyjna może być z parowana z 16 czytnikami, zasięg radiowy baza – skaner (ry) na otwartej przestrzeni wynosi 50 m.

Rodzina czytników PowerScan™ 9501-DPM przeznaczona jest do zastosowań, gdzie niezbędne są urządzenia zapewniające intuicyjne i łatwe skanowanie. Czytnik ten łączy w sobie możliwości odczytu kodów o wysokiej oraz standardowej rozdzielczości, z odległości od kliku do kilkudziesięciu cm (w zależności od rozdzielczości kodu). Dodatkowo, czytnik PowerScan PD9501-DPM area imager wyposażony w białe podświetlenie i nowoczesną matrycę. Wygodę użytkowania zapewnia ergonomia skanera, jego poręczny kształt, odpowiednie wyważenie, a także intuicyjny system celowania, pozwalający na poprawny odczyt już przy pierwszej próbie. Ergonomiczna budowa pozwoliła wyeliminować problem niewygodnego ustawienia nadgarstka lub jego wygięcia, co mogło prowadzić do szybkiego zmęczenia operatora podczas długiego użytkowania.

Popularne konfiguracje / zestawy PM9501-DPM