Narzędzie Advanced OCR

Narzędzie Advanced OCR jest potężnym narzędziem wizyjnym przeznaczonym do czytania trudnych do odczytu znaków alfanumerycznych drukowanych na etykietach lub bezpośrednio na produkcie (DPM). Nowe algorytm zapewnia stabilne i powtarzalne odczytywanie trudnych do odczytania znaków, w trudnych warunkach, takich jak niejednolite tło, zmienne warunki oświetlenia i zakrzywione powierzchnie. Konfiguracja z poziomu oprogramowaniem IMPACT jest niezwykle intuicyjny, dzięki szybkiemu uczeniu znaków i łatwym w użyciu trybom weryfikacji łańcuchów tekstowych. Użytkownicy mogą natychmiast segmentować ciąg znaków z funkcją automatycznego segmentowania, a następnie uczyć znaki, wpisując je. Dwa tryby weryfikacji ciągów, OCR i OCV, wraz z trzema różnymi opcjami do weryfikacji wprowadzanych ciągów znaków, gwarantują pełną elastyczność aplikacji. Advanced OCR to najlepsze rozwiązanie do odczytywania łańcuchów tekstowych drukowanych na etykietach w technologi Inkjet i wytłaczanych bezpośrednio na częściach lub komponentach odpowiednio np. przemyśle spożywczym lub motoryzacyjnym.


Aplikacje

Nowy algorytm Advanced OCR zapewnia najwyższą niezawodność odczytu łańcuchów tekstowych nanoszonych w technologii Inkjet na trudnych powierzchniach (np. Puszki, butelki itp.)

Dostępne w oprogramowaniu IMPACT narzędzie Advanced OCR jest w stanie skutecznie odczytać numery seryjne bezpośrednio oznaczone na częściach samochodowych, nawet gdy powierzchnie są silnie odblaskowe, szorstkie i zakrzywione.


Najważniejsze cechy

Efektywny dla trudnych do odczytu znaków

Narzędzie Advanced OCR jest wysoce efektywne w przypadku nadruku Inkjet lub znaków grawerowanych . Jest również w stanie odczytać znaki o niskim kontraście oraz ukośne. Po nauczeniu znaków rozpoznaje je, nawet jeśli nie są właściwie rozstawione i stykają się nawzajem.


Odporne na zmienne tło i trudne warunki oświetleniowe

Advanced OCR zapewnia solidne i niezawodne odczyty nawet przy zmiennym tle lub uszkodzeniu przez “szum”. Zapewnia doskonałą wydajność nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.


Niezawodny z wymagającymi kodami

Advanced OCR doskonale sprawdza się przy zniekształconych wydrukach, wytłaczanych i oznaczeniach, a także etykietach łatwo ulegających uszkodzeniu. To najlepsze rozwiązanie dla najbardziej wymagających kodów, nawet na nieregularnych powierzchniach.


Łatwy w użyciu i implementacji

Konfiguracja Advanced OCR jest niezwykle intuicyjna, zapewniająca szybkie uczenie czcionek i łatwe zarządzanie bazą czcionek. Tryby OCR i OCV wraz z trzema różnymi opcjami weryfikacji ciągów zapewniają pełną elastyczność aplikacji.