Seria A30


Seria A30 to kamera inteligentna, którą można zainstalować nawet w trudnych warunkach przemysłowych dzięki obudowie o stopniu ochrony IP67. Seria A30 wyposażona jest w obiektyw CCD VGA (640×480), wbudowane dyskretne We / Wy oraz interfejsy Ethernetowe i szeregowe. Dzięki elastyczności oprogramowania IMPACT stanowi odpowiedź na wszystkie potrzeby w zakresie widzenia maszynowego.

CECHY

  • Stopień ochrony IP67 z uszczelnionymi złączami – w trudnych warunkach nie trzeba instalować dodatkowej obudowy
  • Czujnik CCD VGA
  • Może być uruchamiany z lub bez interfejsu operatora – dla pełnej gotowości do integracji lub samodzielnego użycia
  • Kompletny zestaw narzędzi oprogramowania IMPACT zapewniający elastyczność oprogramowania
  • Pełne wsparcie komunikacyjne, w tym porty szeregowe RS232, Ethernetowe i Discrete We/Wy – łatwy transfer danych do dowolnej platformy przemysłowej
  • System operacyjny rejestrujący w czasie rzeczywistym – zapewnia precyzyjne rejestrowanie wyników pracy


SPECYFIKACJA


ZASTOSOWANIE

1.Wykrywanie wad powierzchni
Kamera Serii A30 służy do identyfikacji błędów takich jak zadrapania, porowatość i innych wady powierzchni obrabianych materiałów lub innych gotowych wyrobów. System zidentyfikuje i oszacuje rozmiar, lokalizację i liczbę wad, co pozwoli na łatwe sortowanie i analizę defektów. Dodatkowo zintegrowane szybkie wejścia / wyjścia pozwolą na odrzucenie lub sygnalizację wyników w celu odrzucenia mechanizmów lub innych urządzeń, takich jak sterowniki PLC. Przeglądanie obrazów i danych kontrolnych, a także kontrolowanie ustawień Kamer Serii A30, można wykonać za pomocą oprogramowania IMPACT.

2. Lokalizowanie produktu
Dzięki funkcjom o wysokiej prędkości, dorównującym droższym systemom opartym na komputerach, model Serii A30 doskonale nadaje się do wyszukiwania pozycji i obrotu produktu w ciągu zaledwie milisekund. Daje to możliwość lokalizacji części ruchomych lub
kompensowania ruchu w procesach produkcyjnych, które ułożone są w różnorodny niespójny sposób. Ta funkcja jest standardową cechą produktu Serii A30 i poprawia wydajność inspekcji kamery inteligentnej.

3. Porównywanie kształtów
Kiedy produkty wymagają kontroli pod kątem zmian krawędzi lub wad powierzchni A30 zapewnia testowanie z prędkością do 60 obrazów na sekundę z dopasowaniem szablonu. Kiedy system trenuje na dobrej lub “złotej” części, zmiany stwierdzone w kontrolowanych częściach mogą być określone ilościowo zarówno pod względem wielkości, jak i liczby defektów. Można ustawić parametry tolerancji tak, aby umożliwić małe dopuszczalne odchylenia lub maksymalną liczbę znalezionych wad w kontrolowanym produkcie. Operator widzi gdzie występują usterki poprzez podświetlenie obszarów otaczających defekt na obrazie.

AKCESORIA I MODELE