Narzędzie Pattern Sorting

Pattern Sorting Tool (PST) to wyjątkowe narzędzie wykorzystywane w systemach wizyjnych, które rozpoznaje tysiące różnych obiektów w zależności od ich wyglądu, umożliwiając identyfikację produktów bez potrzeby odczytu kodu kreskowego. Ten najnowocześniejszy algorytm wykrywa tysiące różnych wzorców w niezwykle skuteczny sposób. Pattern Sorting Tool zapewnia najlepszą wydajność i niezawodność w każdej sytuacji; doskonale wykrywa wzory nawet na trudnych powierzchniach i ograniczonych polach widzenia. Pattern Sorting Tool pozwala na bezbłędną identyfikację produktu. To narzędzie stanowi ogromny przełom w branży przemysłowej. Żaden inny algorytm nie jest w stanie zaoferować tak silnego i niezawodnego narzędzia rozpoznawania wzorców.


APPLICATIONS

IMPACT Pattern Sorting Tool identyfikuje i lokalizuje obiekty nawet na miękkich opakowaniach, takich jak frytki, herbatniki, zamrożone produkty i makarony, stając się unikalnym narzędziem w alipkacjach typu Pick&Place..


Pattern Sorting Tool pozwala na zarządzanie dużymi bazami wzorów co pozwala rozróżniać tysiące przedmiotów produkowanych czy poruszających się na przenośniku. Algorytm zapewnia niezawodne identyfikację w każdej sytuacji: rotacja 360 °, zniekształcenie perspektywy, zmiana światła czy skali.


PRODUCT HIGHLIGHTS

Zarządzanie zbiorem z dużą ilością wzorców  Pattern Sorting Tool obsługuje bazy danych z tysiącami różnych wzorców. Użytkownicy mogą łatwo tworzyć nowe bazy danych lub edytować istniejące.

Rozpoznawanie wzorców bez względu na rozmiar i orientację
Narzędzie Pattern Sorting znajduje nauczony wzorzec bez względu na jego rozmiar i orientację. Algorytm jest w stanie wykryć obiekt nawet jeżeli wymiary nie są stałe.

Rozpoznawanie poza płaszczyzną
Pattern Sorting Tool skutecznie radzi sobie ze zniekształceniami perspektywy.
Ta możliwość jest
niezbędne do kontroli przedmiotów posiadających
zmienne i niespójne pozycjonowanie lub
nieregularne kształty (np. pudełka na przenośniku
pas, obiekty niepłaskie).

Możliwość rozróżniania podobnych wzorów
PST pozwala użytkownikom na utworzenie drugorzędnego
ROI do wyszukiwania niewielkich różnic w obrębie
określonego obszaru dwóch podobnych wzorów. W rezultacie wzorce mogą być rozróżniane wzorce o niewielkiej różnicy.

Detekcja częściowo niewidocznych wzorców. The Pattern Sorting Tool skutecznie wykrywa nawet częściowo zasłonięte wzorce. Wykorzystując jego zdolność do jednoczesnego wyodrębniania i dopasowywania kilku cech wzoru, algorytm jest w stanie zidentyfikować wzory nawet po częściowym uszkodzeniu lub zasłonięciu.

Stabilność pracy przy zmiennych warunkach oświetleniowych
Pattern Sorting Tool wyodrębnia i dopasowuje cechy obiektów z minimalną wrażliwością na zmienne warunki oświetleniowe. . To gwarantuje niezawodne lokalizowanie wzorców gdy w otoczeniu panują zmienne warunki oświetleniowe.

Dopasowanie kolorów
Po włączeniu wykrywania kolorów
narzędzie Pattern Sorting pozwala
odróżniać wzory, które różnią się od kolorem.

Szybkie uczenie wzorca i aktualizacja bazy wzorców
Nie ma potrzeby ponownego uczenia podczas dodawania lub usuwania kilku
wzorców. Inteligentne ROI przeznaczony do uczenia wzorców automatycznie zapamiętuje nieznane wzorce i dzięki czemu możliwe jest przyspieszenie procesu wdrażania.